Uczymy się uczyć na nowo

Z  radością informujemy, że od roku szkolnego 2019/2020 V Liceum Ogólnokształcące  rozpoczyna przygodę z Erasmusem +

Zapraszamy na bloga Erasmus+.

Projekt naszych nauczycieli, zgłoszony do konkursu w lutym 2019 roku w ramach akcji KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej” został zaakceptowany przez Narodową Agencję Programu Erasmus plus i otrzymał dofinansowanie w kwocie 22 903 euro.

Celem projektu jest wzmocnienie europejskiego wymiaru szkoły, co dla nas w roku jubileuszowym nabiera szczególnego – symbolicznego znaczenia. „Piątka”, która  dumnie nosi imię Wspólnej Europy, u progu czwartego dziesięciolecia swojego istnienia, wkracza więc do Europy także w obszarze nowoczesnej edukacji.

Autorkami i koordynatorkami projektu są: Anna Michałowska-Reise i Jolanta Wilga.

Gratulacje!