Robotic4humans Poland

Z przyjemnością informujemy, że od roku szkolnego 2022/2023, V Liceum Ogólnokształcące im. Wspólnej Europy, rozpoczyna kolejną przygodę z Erasmusem+, z czego jesteśmy bardzo dumni.

RoboTIC4HUMANS to projekt informatyczno-humanistyczny, który powstał we współpracy ze Stowarzyszeniem francusko-polskim Côtes dArmor Warmie et Mazurie - Association franco polonaise Côtes dArmor Warmie et Mazurie (ACAWM) i łączy 4 szkoły średnie z krajów europejskich - Francji (Lycée Général et technologique Chaptal - Saint-Brieuc), Portugalii (The Carlos Amarante Secondary School (ESCA) - Braga), Rumunii (Colegiul National Horea, Closca si Crisan-Alba Iulia) i Polski (V Liceum Ogólnokształcące im. Wspólnej Europy - Olsztyn).

Realizacja projektu przewidziana jest na 2 lata od 01/09/2022 do 28/02/2025.

Projekt poświęcony jest obecności robotów i sztucznej inteligencji w naszej teraźniejszości i przyszłości. Ich budowie inspirowanej światem natury, anatomią człowieka oraz niezwykłymi możliwościami zastosowania w różnych dziedzinach życia.

Uczestnicy projektu:

Barbara Bojarojć-Nosowicz – koordynator projektu, nauczycielka biologii

Anna Struk - przedstawiciel prawny, dyrektor V LO im. Wspólnej Europy w Olsztynie,

Anna Michałowska-Reise - inicjatorka projektu ze strony polskiej, nauczycielka j.francuskiego i chemii,

Krzysztof Żyjewski - koordynator techniczny, nauczyciel matematyki,

Tomasz Mituniewicz - koordynator odpowiedzialny za współpracę z innymi instytucjami, nauczyciel biologii,

Jolanta Wilga - członek zespołu, nauczycielka j.niemieckiego,

Massimiliano Buonagura - odpowiedzialny za e-Twinning, nauczyciel j.włoskiego,

Agnieszka Achranowicz – tłumaczka, nauczycielka j.angielskiego,

oraz najważniejsi uczestnicy - UCZNIOWIE V LO.

Zapraszamy na stronę facebooka do obejrzenia relacji z bieżących wydarzeń oraz galerii zdjęć.

Robotic4humans Poland