Za nami XL Festiwal Kultury Wileńskiej "Kaziuki - Wilniuki"

W sobotę 9 marca w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odbyły się Kaziuki - Wilniuki. Od kilku lat współpracujemy z Towarzystwem Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej i aktywnie wspieramy to wydarzenie. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, bo 40-ta jubileuszowa. Co roku głównym organizatorem Festiwalu Kultury Wileńskiej jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej oraz naszą szkołą, którą w tej edycji reprezentowali: Gabriela Stepnowska - uczennica klasy 3C, Tymon Janicki z 3A, a także Patrycja Maciejewska z 4G. Na widowni obecni byli uczniowie z kl 2D, pani dyrektor V LO Anna Struk oraz Krzysztof Rutkowski odpowiedzialny za współpracę naszej szkoły z organizacjami kresowymi. Impreza odbywała się pod patronatem Prezydenta Miasta Olsztyna Piotra Grzymowicza i Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego Marcina Kuchcińskiego. W programie były występy Polskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Ojcowizna" z Nemeczyna, Kapeli Wileńskiej z Wilna, Polskiego Teatru Studio z Wilnie a także dwa utwory "Wilno" oraz piosenka Ireny Santor "Powrócisz tu" zaśpiewane przez naszą uczennicę Gabrielę Stepnowską. W rolę konferansjerów jak co roku wcielili się "ciotka Franukowa "i "Wińcuk" wespół z naszymi uczniami: Patrycją Maciejewską i Tymonem Janickim. Występom towarzyszył jarmark wileński z tradycyjnymi wyrobami wileńskimi (regionalne potrawy, rękodzieło, wydawnictwo wileńskie, słynne wileńskie kaziukowe serca z piernika, palmy, kindziuki, wileńskie miody... ). Gratulujemy naszym uczniom wspaniałego występu. I do zobaczenia za rok podczas kolejnej edycji Kaziuków - Wilniuków, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.