X Zaduszki Wileńskie

Nasza szkoła wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej oraz Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie współorganizowała X Jubileuszowe Zaduszki Wileńskie, które odbyły się 18 listopada 2023 w sali kopernikańskiej olsztyńskiego zamku. Program, trwający prawie 3 godziny, obejmował dwie części. Pierwszą z nich był montaż słowno - muzyczny zatytułowany "Obok Orła znak Pogoni" poświęcony 160 rocznicy Powstania Styczniowego. W tej części uroczystości wystąpili nasi uczniowie: Gabrysia Stepnowska z klasy 3C i Tymon Janicki z klasy 3A. Część II programu zatytułowana była "Wileńsko - warmińskie podróże Mikołaja Kopernika po nieboskłonie", a przygotowali ją seniorzy z Akademii Trzeciego Wieku w Olsztynie. Zaduszki Wileńskie zakończył piękny koncert zespołu "Echo" z Rukojń na Litwie. Była to jubileuszowa edycja wydarzenia, dlatego główny organizator i pomysłodawca uroczystości Towarzystwo Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej przygotowało pamiątkowy medal, który wręczano zasłużonym członkom tego stowarzyszenia, a także osobom i artystom od lat współpracującym w organizacji imprezy. Z naszej szkoły pamiątkowe medale otrzymali: pani dyrektor V LO Anna Struk, pan Krzysztof Rutkowski, a także uczniowie: Gabriela Stepnowska i Tymon Janicki.
Cieszymy się, że możemy współtworzyć to wydarzenie. Przed nami festiwal Kaziuki Wilniuki, który jak co roku odbywa się w marcu oraz organizacja współpracy z polskim Liceum im. Adama Mickiewicza w Wilnie.