Wyższa matematyka z Politechniką Gdańską

Mamy świetną wiadomość! Politechnika Gdańska zaprosiła V Liceum Ogólnokształcące im. Wspólnej Europy w Olsztynie do wspólnego projektu: PODSTAWY MATEMATYKI WYŻSZEJ I ZJAWISK FIZYCZNYCH W MODELOWANIU PROBLEMÓW DNIA CODZIENNEGO Z WYKORZYSTANIEM ZESTAWÓW ROBOTYCZNYCH. Projekt konkursowy w ramach programu "Uranium Supporting Cooperation with High Schools" napisali naukowcy z Wydziału ETI (Elektroniki Telekomunikacji  i Informatyki) PG.

Dzięki niemu uczniowie V LO będą mieli możliwość stworzenia aplikacji wykorzystujących zjawiska fizyczne, takie jak automatyczne sterowanie robotem w zależności od warunków środowiska.

18 czerwca odbyło się spotkanie, na którym pani dyrektor V LO Anna Struk omówiła szczegóły organizacyjne z kierownictwem projektu dr inż. Sebastianem Dziedziewiczem i mgr Anną Domagalską z Wydziału ETI Politechniki Gdańskiej.

Projekt oficjalnie rusza 16 września 2024 i poprzedzi go nabór. Już teraz zapraszamy do udziału wszystkich naszych młodych pasjonatów matematyki i robotyki. Szykuje się mega zabawa! Koordynatorami z ramienia V LO są nauczyciele matematyki i informatyki przeszkoleni w ramach projektu CMI (Centrum Mistrzostwa Informatycznego) - Eliasz Rafalski i Krzysztof Żyjewski.

Królowa Nauk ma się u nas świetnie!

O projekcie: https://pg.edu.pl/aktualnosci/2024-04/kreatywne-projekty-dla-uczniow-szkol-srednich-dzieki-programowi-uranium