Warsztaty w Science and Innovation Center

29 maja uczniowie biorący udział w międzynarodowym projekcie ERASMUS+ pt. „RoboTIC4HUMANS” i w ogólnopolskim projekcie "Centrum Mistrzostwa Informatycznego" mieli możliwość jednodniowego wyjazdu do Warszawy. W czasie wycieczki uczestniczyli w warsztatach z projektowania  i druku 3D w siedzibie firmy Science and Innovation Center pod kierownictwem pana Andrzeja Manuiło. Poznali istotne wiadomości o przygotowaniu projektów i ustawieniach drukarki 3D (podpory, wypełnienia, temperatura druku, zmniejszanie itd. ), tak aby druk się udał. Wykonali własne projekty na ogólnodostępnej aplikacji TinkerCAD.  Teraz, jak twierdzą, z niecierpliwością czekają, aby to wykorzystać na szkolnej drukarce 3D, bo w ich głowie jest multum pomysłów jak upiększyć Erasmusowskie mBoty… i nie tylko.

Drugim celem ich wyprawy do stolicy było Warszawskie Muzeum Gier i Komputerów, gdzie mogli podziwiać ponad 150 eksponatów, w tym komputery, konsole i gry wideo z różnych epok, a także wiele innych ciekawych przedmiotów związanych z historią IT. Testowali  kultowe komputery i konsole z czasów młodości ich Rodziców. Wyjazd finansowany był ze środków projektu „RoboTIC4HUMANS” i grantu „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”. Dziękujemy również szkolnej Radzie Rodziców za współfinansowanie wyjazdu.