Święto szachów w V LO

W dniach 12-14 grudnia odbyły się Wojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Szkół w Szachach Szybkich. Ponad 170 młodych szachistów przyjechało do V LO, by sprawdzić swoje umiejętnosci, poćwiczyć strategię, bawić się i ćwiczyć umysł w doborowym towarzystwie. Drużyny rywalizowały w 3 kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Licealiada.

Nasza szkolna drużyna w nowym składzie grała z mistrzami województwa i Polski. To zaszczyt i przyjemność móc uczyć się od najlepszych. Najwyższe miejsce na podium w swoich kategoriach zdobyły drużyny z SP 2 i SP 29 w Olsztynie oraz ZS Nr 1 w Działdowie.

Wydarzenie odbyło się w ramach rozgrywek Warmińsko - Mazurski Szkolny Związek Sportowy przy współpracy UKS Trzydziestką Olsztyn Klub Szachowy oraz V Liceum Ogólnokształcące im. Wspólnej Europy w Olsztynie.

Podziękowania za sprawną organizację należą się wieloletnim działaczom i pasjonatom szachów: Jerzemu Dalidze, Markowi Kozłowskiemu i Mirosławowi Orłowskiemu.

Obejrzyjcie fotorelację.