Spotkanie z Arturem Sobieszkiem - wystawa malarska "Ofiary wojny"

16 listopada 2023 r. mieliśmy przyjemność powitać w murach naszej szkoły niezwykłą wystawę malarską i jej twórcę. "Ofiary wojny" to portrety zamordowanych ludzi w różnym wieku podczas II wojny światowej. Pan Artur Sobieszek, autor prac, spotkał się z uczniami klas 3 i 4. Opowiedział o intencji powstania projektu, emocjach, jakie towarzyszyły mu podczas poznawania historii portretowanych ludzi. Wystawie towarzyszyła niezwykła aura muzyczna. W wykonaniu przez Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia „Stabat Mater” było coś magicznego a jednocześnie smutnego. W końcu twórcą był jeden z bohaterów wystawy - młody kompozytor, pianista i dyrygent - Roman Padlewski, muzyk, który zginął w Powstaniu Warszawskim. Panie Arturze, dziękujemy za piękne chwile.