Rusza projekt robotyczny „Uranium” z Politechniką Gdańską

Z niecierpliwością oczekiwaliśmy nowego roku akademickiego, bo wraz z nim 10 października rozpoczynamy realizację wyjątkowego projektu robotycznego „Podstawy matematyki wyższej i zjawisk fizycznych w modelowaniu problemów dnia codziennego z wykorzystaniem zestawów robotycznych”, do którego zaprosił nas wydział ElektronikiTelekomunikacji i Informatyki Politechnika Gdańska.16 września odbył się w naszej szkole wykład inauguracyjny, podczas którego pracownicy wydziału ETI dr inż. Sebastian Dziedziewicz i mgr Anna Domagalska przedstawili cele i harmonogram projektu.

Licealiści V LO poznają nowoczesne algorytmy numeryczne niezbędne w rozwiązywaniu wielu problemów inżynierskich. Będą programować w języku Python I i II, stworzą aplikację z wykorzystaniem zjawisk fizycznych w oparciu o zestawy robotyczne mbot. Zwiedzą Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej na Politechnice Gdańskiej.

Projekt Uranium Supporting Cooperation With High Schools jest wyjątkową ofertą dla uczniów V Liceum Ogólnokształcące im. Wspólnej Europy w Olsztynie zainteresowanych przedmiotami ścisłymi i programowaniem. Przynosi też korzyści uczelni, która współpracując w atrakcyjnej formie ze szkołami średnimi, ma szansę pozyskać najzdolniejszych absolwentów jako przyszłych studentów Politechniki Gdańskiej. Koordynatorami projektu z ramienia szkoły są nauczyciele matematyki i informatyki V LO, którzy realizowali projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego na Politechnikach Gdańskiej i Warszawskiej - Krzysztof Żyjewski i Eliasz Rafalski. Czekamy na pierwsze warsztaty!