Licealiści uczą przedszkolaki

10 kwietnia w naszej szkole odbyły się nietypowe lekcje. Nietypowe, bo uczniami były 2 grupy dzieci wraz ze swoimi paniami z Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem" z Morąga, a w rolę nauczycieli wcielili się nasi licealiści. Na początku wizyty gości serdecznie powitała pani dyrektor Anna Struk, następnie udali się na zajęcia warsztatowe. Poznali naszych uczniów, nauczycieli biologii, chemii, matematyki oraz oczywiście naszą Sówkę maskotkę. Poczuły szkolny klimat, słuchały ciekawostek i pod okiem naszych młodych laborantów wykonywały doświadczenia w pracowni chemicznej.

Nie zabrakło też nauki przez duże „N”. Młodzi adepci nauk przyrodniczych mogli obejrzeć mikroświat w nowoczesnej pracowni mikroskopowej. Wyzwaniem okazało się spotkanie z okazami fauny i flory w naszej oranżerii. Zwierzęta można było dotknąć i wziąć na ręce, ale wymagało to dużej odwagi. Okazało się jednak, że dzieci są niesamowicie odważne i szybko zaprzyjaźniły się z mieszkańcami naszej pracowni biologicznej. Na koniec zwiedziły nową halę sportową, na której właśnie odbywał się turniej piłki ręcznej. Sportowe emocje i nowoczesny wygląd hali zachwycił przedszkolaków. Dzieci stwierdziły, że to szkoła ich marzeń, a my trzymamy ich za słowo! To już kolejna wizyta dzieci z Morąga w naszej szkole. Organizatorem spotkania była nauczycielka matematyki V LO Ewa Głód.