II Wojewódzki Festiwal Europejskiej Piosenki Filmowej w V LO

II Wojewódzki Festiwal Europejskiej Piosenki Filmowej przeszedł do historii. 15 finalistów festiwalu zaprezentowało różnorodny repertuar z europejskich filmów. Było kolorowo i magicznie. Choć tradycyjnie dominowały utwory anglojęzyczne, wysłuchaliśmy też pięknego wykonania utworu „Miejcie nadzieję” z filmu „Ostatni dzwonek”. Główną ideą festiwalu jest inspirowanie do poznawania dorobku kultury europejskiej oraz promowanie młodych talentów. Na scenie V LO występowało wielu młodych wykonawców, którzy później osiągnęli sukces i dziś znani są szerokiej publiczności. Takim artystą jest Piotr Sołoducha lider zespołu „Enej”, który przed występami młodzieży dodał im otuchy, przypominając początki swojej kariery i emocje jakie mu wówczas towarzyszyły. Zmagania wokalne oceniało profesjonalne jury złożone z muzyków, wokalistów, nauczycieli śpiewu i znawców kina. Przyznało nagrody i wyróżnienie w 3 kategoriach: soliści kategoria młodsza i starsza oraz zespoły.

Soliści młodsi:

I miejsce - Kinga Kuc
II miejsce - Karina Wiska
III miejsce - Ala Dąbrowska
wyróżnienie - Nikola Struk
wyróżnienie - Igor Kordziejonek

Soliści starsi:
I miejsce - Monika Krajewska
II miejsce - Alicja Zawalich
III miejsce - Amelia Prętnicka

Zespoły:
I miejsce: Zespół z IV LO w Olsztynie
II miejsce: duet Zuzanna Dreikopel/Emilia Mielnicka
III miejsce duet Karina Wiska / Alicja Dąbrowska

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Olsztyna Piotr Grzymowicz. Nagrody ufundowali: Wydział Sztuki UWM, Maciej Jamiołkowski – Szkoła Językowa British School, Maciej Łojko – Klub Sportowy Set Point, Media Markt w Olsztynie i Pactum Olsztyn. Dziękujemy sponsorom, przybyłym gościom, uczniom i nauczycielom zaangażowanym w organizację wydarzenia.

Do zobaczenia za rok!

Więcej informacji w relacjach medialnych: