Fundusze Europejskie dla młodych

8 lutego gościliśmy w V LO specjalistów z Departamentu Koordynacji Promocji i Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Prelegenci przypomnieli ogólne założenia działalności ekonomicznej wspólnoty europejskiej.

Wskazali przykłady inwestycji realizowanych w Polsce i w naszym regionie z udziałem funduszy unijnych. Uczniowie poznali sposoby pozyskiwania funduszy na różne formy aktywności zawodowej i społecznej. Prowadzący przedstawili konkretne korzyści dla poszukujących wsparcia zarówno w założeniu pierwszego biznesu, jak też w doskonaleniu zawodowym.

Młodzież zainteresowana była pozyskaniem środków na dofinansowanie studiów czy realizację różnego rodzaju kursów jak prawo jazdy, doskonalenie językowe czy patenty żeglarskie.

Planujemy kontynuację współpracy, by wyposażyć naszych uczniów w wiedzę i inspirować ich kreatywność w kształtowaniu swojej kariery zawodowej.