XXV Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej

We wtorek 3 marca 2020r. w Urzędzie Miasta w Olsztynie odbył się etap miejski XXV Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. Celem olimpiady jest popularyzacja wiedzy o obronie cywilnej, obronności i bezpieczeństwie. Jest ona skierowana do uczniów szkół średnich. Organizatorem olimpiady na szczeblu miasta był Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.
Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Marczuk z klasy Ic i Mateusz Zieliński z klasy If. Nasi uczniowie byli najlepsi zarówno w części teoretycznej, jak i praktycznej.
W piątek 6 marca Szymon i Mateusz reprezentowali Olsztyn na etapie wojewódzkim wspomnianej olimpiady zajmując 6 miejsce na 21 drużyn - zwyciezców z poszczególnych powiatów województwa warmińsko - mazurskiego. Zabrakło nam 2 punktow, aby wejsć do finału imprezy (5 najlepszych zespołów po napisaniu testu wchodzi do finału sprawdzającego wiedzę praktyczną). Z testu uzyskaliśmy 78 pkt. na 100 możliwych do zdobycia, bardzo dobry wynik, który w poprzednich latach dałby nam pierwsze miejsce w pierwszej części rywalizacji. Tym razem poziom imprezy był niezwykle wysoki, a do finału dostało się aż 4 finalistów z ubiegłego roku. Nasi uczniowie to debiutanciwe wspomnianej imprezie (mieliśmy bardzo dobrą drużynę w minionych latach, ale tamci uczniowie zdali już maturę i należało stworzyć nowy zespół), a mimo to uzyskaliśmy naprawdę bardzo dobry wynik. Gratulujemy uczniom bardzo dobrych miejsc życząc im zwycięstw w przyszłym roku. Opiekunem zespołu był nauczyciel Edb Krzysztof Rutkowski.