Współpraca z Towarzystwem Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej

We wtorek 10 września 2019 uczniowie V LO wzięli udział w wycieczce do Lidzbarka Warmińskiego i Rogóża.

Była to nagroda za ubiegłoroczną współpracę naszej szkoły z Towarzystwem Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej.

W wyjeździe wzięło udział 22. uczniów, którzy w ubiegłym roku swoją aktywnością i obecnością na różnych imprezach kresowych wypełniali treść umowy o naszej wzajemnej współpracy oraz dwóch opiekunów (pan Krzysztof Rutkowski i pan Piotr Targoński). W imprezie wzięli też udział działacze TMW i ZW – w sumie ponad 40 osób.
W programie wycieczki był m.in. pobyt w zamku lidzbarskim i Oranżerii Kultury, a także spotkanie z burmistrzem Lidzbarka Warmińskiego panem Jackiem Wiśniowskim. Następnieuczniowie odwiedzili Izbę Pamięci  marszałka Józefa Piłsudskiego w Rogóżu, po której oprowadził  jej twórca - pan Józef Zysk – pasjonat historii i marszałka.Dodatkową atrakcją był też poczęstunek legionowy - grochówka, pieczone przy ognisku kiełbaski, grill, owoce i słodycze.

Wycieczka była niezwykle wartościowym doświadczeniem i dostarczyła wszystkim wielu miłych i niezapomnianych wrażeń.

W przyszłym tygodniu 18.09.2019 roku na cmentarzu przy ulicy Poprzecznej odbędzie się uroczystość przekazania symbolicznej opieki nad pomnikiem Wilnianom – Wilnianie, w której to uroczystości także wezmą udział uczniowie i nauczycielenaszej szkoły.