Święto Niepodległości uczciliśmy medalami!

W piątek 10 listopada 2017 r. uczniowie naszego liceum wzięli udział w Turnieju Sportowo - Obronnym organizowanym co roku dla uczczenia Święta Niepodległości. To turniej o randze wojewódzkiej organizowany pod honorowym patronatem Wojewody Warmińsko – Mazurskiego Artura Chojeckiego, który uroczyście je otworzył.

Naszą szkołę reprezentowali licealiści: Klaudia Albrechczyńska z klasy 2F , Kacper Pocztarski z klasy 1B, Adam Siemianowski z klasy 2C i Mateusz Korgul z klasy 2C.

Turniej sprawdzał wiedzę  i umiejętności w trzech dziedzinach: strzelectwo, historia  tworzenia się państwa polskiego w latach 1915 – 1923 oraz sport.

Nasi uczniowie spisali się na medal!

Wygraliśmy konkurs historyczny zajmując I miejsce indywidualnie i drużynowo. Kacper Pocztarski z klasy 1B zajął tutaj I miejscem, a Mateusz Korgul z  klasy 2C - drugie. W konkursie historycznym byliśmy poza zasięgiem innych drużyn. Tylko za to osiągnięcie nasi uczniowie otrzymali od Wojewody piękny puchar, ryngraf z popiersiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, dyplomy i nagrody książkowe.

Nasza załoga dobrze spisała się też na strzelnicy. Adam Siemianowski z kl. 2C wywalczył dla naszej szkoły zloty medal, a Kacper Pocztarski z 1B - brązowy.

Bardzo dobre zaprezentowała się też Klaudia Albrechczyńska z klasy 2F. Wśród dziewcząt wywalczyła wysokie IV miejsce. Po dwóch konkurencjach - teście historycznym i strzelectwie - zajmowaliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Trochę gorzej wypadliśmy w części sportowej, mimo że Adam Siemianowski z 2C indywidualnie wygrał wszystkie konkurencje sportowe! Ostatecznie w klasyfikacji generalnej nasi uczniowie, będący w dwóch zespołach, wywalczyli odpowiednio miejsca II i IV. Z turnieju wróciliśmy z czterema pucharami i dwoma medalami.

Gratulujemy młodzieży wspaniałego występu!  Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, gdy będziemy obchodzili 100 Rocznicę Niepodległości, nasi licealiści z powodzeniem sięgną po złoto w tej wymagającej i prestiżowej imprezie.

Uczniów do turnieju przygotował nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa - Krzysztof Rutkowski.