Perły Europy. Architektura polska

12 kwietnia br. przed finałem XIX edycji Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Europejskiej podsumowano wyniki Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Perły Europy. Architektura Polska”. Ideą konkursu było podkreślenie polskiego dorobku architektonicznego na tle kulturowej mapy Europy w 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Również promocja młodych talentów plastycznych. Inicjatorką konkursu była p. Joanna Kacprzak – artysta plastyk i nauczyciel V LO.
W konkursie wzięło udział 63 uczniów z 16 szkół Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Patronat nad wydarzeniem objął Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie i Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Olsztynie.

Jury w składzie: Renata Pugowska, Joanna Kacprzak, Alicja Borsiak-Śleszyńska ustaliło następujący werdykt:

» I miejsce: Maja Burtka - Szkoła Podstawowa nr 13 w Olsztynie za pracę „Zamek Czocha”
» II miejsce: Hanna Kowalkowska - Szkoła Podstawowa w Spręcowie za pracę „Zamek w Malborku”
» III miejsce: Estera Bratkowska - Gimnazjum nr 24 w Olsztynie za pracę „Pałac Zamoyskich”.
Wyróżnienia:
» Dominika Najmowicz - Gimnazjum nr 24 w Olsztynie za pracę „Barbakan”
» Tosia Andruszkiewicz - Szkoła Podstawowa nr 14 w Olsztynie za pracę „Kościół Ewangelicki w Olsztynie”
» Wiktoria Wiśniewska - - Gimnazjum nr 24 w Olsztynie za pracę „Zamek Książ”
» Hubert Skonieczny - Szkoła Podstawowa nr 30 w Olsztynie za pracę „Kościół św. Trójcy w Toruniu”.
Wyróżnienia honorowe za malarskie ujęcie tematu pracy plastycznej
» Agnieszka Orzoł - Szkoła Podstawowa w Dywitach, praca „Olsztyńska starówka”
» Maria Klewiado - Szkoła Podstawowa nr 33 w Olsztynie, praca „Zamek Książ”
» Emilia Śliwkowicz - Szkoła Podstawowa w Olsztynku, praca „Wysoka Brama w Olsztynie”
» Karolina Chełchowska - Gimnazjum nr 24 w Olsztynie, praca „Dworek Marii Konopnickiej w Żarnowcu”
» Natalia Szydlik - Szkoła Podstawowa w Spręcowie, praca „Zamek - Pałac w Balicach”.

O konkursie w mediach: