Obchody 79-tej rocznicy sowieckiej napaści na Polskę

79 lat temu , 17 września 1939 roku, łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch państw totalitarnych : Niemiec i Rosji Radzieckiej był rozbiór osamotnionej w walce  Polski .Najazd Sowietów był agresją zbrojną, podjętą bez wypowiedzenia wojny Polakom. W wyniku dokonanej napaści Związek Radziecki zagarnął obszar o powierzchni ponad 190 tys.km kw. z ludnością liczącą ok. 13 mln.

Co roku obchodzimy rocznicę tej bezprawnej napaści.16.09.2018 r Poczet Sztandarowy , nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości  obchodów 79-tej rocznicy agresji ZSRR na Polskę. Przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w Mszy Świętej odprawianej w Kościele Błogosławionej Franciszki Siedliskiej. Uroczystościom kościelnym towarzyszył  występ chóru Belcanto. Po mszy wszyscy uczestnicy udali się na Skwer im.Generała Augusta Emila Fieldorfa. Lokalni politycy oraz Kurator Oświaty pan  Krzysztof Marek Nowacki wygłosili krótkie przemówienia upamiętniające wydarzenia 17 września 1939 roku. Na koniec złożono kwiaty i zapalono znicze.

Uroczystości, w których brali udział  przedstawiciele  naszej szkoły symbolicznie podkreślają trudne dzieje narodu polskiego zmagającego się z walką o wolność i niezależność.