Młodzież z Weifang z wizytą w V LO

8 sierpnia grupa młodzieży z miasta Weifang leżącego w chińskiej prowincji Szantung odwiedziła V Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie. Wizyta odbyła się w ramach rozwoju współpracy miast partnerskich. Uczniowie z Weifang Guangwen Middle School poznali bogatą ofertę edukacyjną i  możliwości rozwoju zainteresowań w V LO. Obejrzeli pokaz taneczny w wykonaniu licealistów i unikatową kolekcję zbiorów szkolnej pracowni biologicznej. Wzięli udział w warsztatach ornitologicznych z udziałem ptaków drapieżnych – jastrzębia i sowy płomykówki. Mieli szansę spróbować swych sił w strzelnicy szkolnej. Atrakcje wzbudziły wiele pozytywnych emocji i lekki niedosyt, bo napięty harmonogram utrudniał przedłużenie wizyty. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze, a goście odjechali z nadzieją kontynuowania współpracy w przyszłości.

O wizycie młodzieży w Olsztynie można też przeczytać tutaj.