"Bieg na 6 łap" - czyli pomagamy zwierzętom

W niedzielę 23 lutego br. V LO uczestniczyło w 7 urodzinach ogólnopolskiej akcji „Bieg na 6 łap” w olsztyńskim schronisku. 34 uczniów naszej szkoły wraz z koordynatorką akcji p. Danutą Wilczyńską wsparło organizację akcji i wzięło udział w biegu.

Nie zawiodła też kadra pedagogiczna – p. dyrektor Anna Struk oraz nasi nauczyciele – p. Agnieszka Idziaszek i Tomasz Rynkowski. Pracowaliśmy przy dekorowaniu schroniska w girlandy i balony, przygotowaliśmy poczęstunek. Częstowaliśmy gości imprezy gorącymi napojami pizzą i ciastem. Nasi uczniowie podarowali zwierzakom 151 kg karmy dobrej jakości! Psiaki były szczęśliwe, bo mogły pobiegać  w terenie. My również widząc uśmiechnięte mordki i merdające ogony czuliśmy, że uczestniczymy w czymś absolutnie wyjątkowym! Na zmęczonych biegiem czekał zaciszny „kotułek” z jego mruczącymi i skorymi do zabawy mieszkańcami. Tyle bezwarunkowej miłości na wyciągnięcie dłoni… żal było wychodzić.

Mimo zimowego poranka atmosfera była wyjątkowo gorąca. Szczególnie podczas biegu, gdy czworonożny przyjaciel narzucił tempo, a z kondycją okazało się krucho.

To tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że akcja jest ważna i potrzebna, a korzyści z niej płyną dla wszystkich.

Do zobaczenia na 8 urodzinach za rok!  A do schroniska zapraszamy na co dzień…