Szachowy sukces uczniów V LO

3 kwietnia w Zespole Szkół w Biskupcu odbyły się V Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Olsztyńskiego Szkół Ponadpodstawowych w Szachach, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

V LO reprezentowali:

Patrycja Taranowicz kl. 1H, Zuzanna Przybylak kl. 2C, Krzysztof Tutka kl. 1A, Filip Plachimowicz kl.1C, Marek Koszelak kl. 3A, Adam Starczewski kl. 3C, Maksymilian Kryczka 4A.

Turniej otworzył Starosta Powiatu Olsztyńskiego Andrzej Abako. Wzięło w nim udział ponad 50 uczestników z 14 szkół. Rozegrano 7 rund. Tempo gry: 10 minut + 5 sekund za każde wykonane posunięcie. Nasi uczniowie mieli świetną passę i 3-krotnie stanęliśmy na podium:

• Złoty medal za zajęcie I miejsca wśród dziewcząt wywalczyła Patrycja Taranowicz z V LO (wygrała wszystkie partie)
  • Srebrny medal za zajęcie II miejsca wśród chłopców otrzymał Krzysztof Tutka V LO (wygrał 6 partii i zremisował w jednej).
  • Drużynowo zajęliśmy IV miejsce (na 14 szkół) z tą samą ilością punktów co zespół III (zadecydowały tzw. małe punkty).

Gratulujemy szachistom z V LO wspaniałych wyników! Ich opiekunem był Krzysztof Rutkowski, nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa. Powoli acz skutecznie wyrastamy na szachową potęgę. Tak trzymać!